Našli jste při vyklízení nemovitosti šperky? Možná máte v ruce poklad

Možná jste se i vy právě dostali do situace, kdy vyklízíte domácnost po svých prarodičích/rodičích. Ačkoliv se většinou jedná o smutné okamžiky života, rozhodně buďte ostražití a nic jen tak nevyhazujte. Nikdy totiž nevíte, kdy narazíte na opravdovou cennost. Co si počít? 

Nenápadné předměty

V mnoha případech přitom můžete narazit na předmět, který laickému oku přijde jako zbytečná cetka. To platí jak pro šperky, tak i obrazy, kusy oblečení, nábytek nebo třeba sošky. Máte-li sebemenší podezření, raději se obraťte na ověřené profesionály a nechte si poradit. 

Jak poznáte, jestli náhodou v ruce nedržíte starožitné šperky s vysokou hodnotou? A co si vlastně počít v případě, kdy zjistíte, že ano? 

V takových chvílích se vám budou hodit komplexní služby od specializovaných společností. Některé z nich vám poskytnou úvodní nacenění, poté zorganizují dražbu se znalými zájemci, shromáždí získané prostředky a ve finále vám je předají. Tento proces bývá mnohem výhodnější než laický prodej formou internetových bazarů.

Na koho se obrátit? 

Zajímá vás, jací odborníci se vyplatí? Pak si čtěte zkušenosti předchozích klientů jednotlivých společností. Spoustu chvály si za léta praxe vysloužil například tým z aukce šperků. Řeč je o firmě Graciano, jež se zaměřuje právě na šperky, umění a antikvariát.

A kolik vlastně stojí celý proces? Zmínění odborníci si vezmou 20 % z celkové výše utržené částky. I přesto získáte více peněz, než kdybyste se pokoušeli shánět kupce svépomocí.

Pro více informací a inspiraci se mrkněte na webové stránky pod vloženými odkazy. V dolní části si budete moci prohlédnout aktuální nabídku dostupných šperků, takže si utvoříte hrubou představu. Preferujete-li osobní setkání, zastavte se na pobočku v Brně, případně v Praze.