Motýlky pro opravdové muže. Naučte se je nosit jako James Bond nebo profesor Pirk

Ke klasickému pánskému oblečení patří oblek a k němu většinou kravata. Kromě ní existuje ještě také motýlek, který je ale v oblibě v menší míře. Je to přitom škoda, protože dodá muži na zajímavosti. Své by o tom mohl vyprávět například český kardiochirurg profesor Jan Pirk, kterého si jinak než s motýlkem neumíme už představit. Co všechno o motýlku ještě nevíte?

Jak motýlek vypadá

Na délce u motýlku nezáleží. Většina dostupných motýlků vyhovuje svou délkou od 38 do 50 centimetrů průměrné velikosti krku mužů. Šířku uzlu ovlivňuje rozšíření motýlku. Pokud chcete mít širší uzel, vybírejte mezi širším rozpětím. Další částí této mužské součásti obleku je list, krk a popruh. Motýlky se širšímu popruhy mívají i širší uzly.

V nabídce obchodů se setkáte s různým sortimentem tohoto zboží. K dispozici jsou vázací motýlky, které si muž sám uváže. Komu se nechce učit, jak na vázání, tak si může pořídit již předem vázaný model, který je vybavený nastavitelným popruhem na krk. Existují ale také motýlky s kovovou sponou neboli klip, jež se připíná na límec košile. Tyto modely ale ocení více malí chlapci než dospělí muži.

Jak vybrat správný motýlek k obleku

Jak sami vidíte, nabídka motýlků je poměrně široká. A to jsme se ještě nezmínili o jejich tvarech. Motýlky k obleku mohou být klasické, takže připomínají křídla motýla. Může mít ale i špičaté konce místo plochých. Dále se pánové setkají s motýlkem batwing, jenž je podobný štíhlým netopýřím křídlům. 

Velikost motýlka je třeba vybírat i dle šířky tváře. Neměl by být příliš malý, aby nezvětšoval obličej, a ani příliš velký, aby hlava nevypadala menší než ve skutečnosti. Většinou se doporučuje vybírat motýlka tak, aby působil originálně a zajímavě. Je třeba se vyhnout nošení jiného doplňku ze stejné tkaniny, jako je motýlek.