Maturanty láká strojírenství i práce v dopravě, ukázal nedávný průzkum

ohraňování materiálu

Každým rokem se nejedna agentura zajímá o to, kam chtějí maturanti směřovat po složení zkoušky dospělosti, kam mají namířeno. Je velice zajímavé sledovat výsledky a obecně odpovědi jednotlivých studentů, mnozí z nich ještě stále nevědí, co budou se svým životem dělat. Někteří však mají jasno. Z nedávných průzkumů vyplývá, že zájem roste hlavně o strojírenství a práci v dopravě, často je to z toho důvodu, že škola má jisté partnerství s firmami se zmíněným zaměřením, a tak jsou studenti automaticky směřováni k těmto odvětvím. 

Zatímco někteří studenti mají svůj rozum a nenechají se zlákat tím, jak snadné je získat práci v některé z firem, kterou jim škola sama navrhla, jiní volí jednodušší postup a chtějí nastoupit do firmy, ve které probíhala třeba několik let praxe. Firmy je samozřejmě berou všemi deseti, nemůžeme se tedy divit zvýšenému zájmu o strojírenství a taky o dopravu. 

Strojírenství po letech na svém vzestupu

Strojírenství jako takové je v poslední době velice oblíbené odvětví. Může za to zřejmě fakt, že je po letech opět na svém vzestupu. Před lety se o českém strojírenství mluvilo jako o tahounovi české ekonomiky, nyní je to spíše obor, který se snaží opět dostat ke světové špičce, ale moc se mu to nedaří. 

Podle odborníků by se české strojírenské firmy měly rozhodnout investovat do moderních technologií, které jim mohou opět pomoct dostat se ke zmiňované světové špičce. Ne však všechny firmy jsou ochotny do moderních technologií investovat. 

Do moderních technologií investovala firma MSC MetPro, a. s. 

K firmám, které se rozhodly nezůstat pozadu, patří firma MSC MetPro, a. s., která se rozhodla investovat do moderních technologií. V současné době je firma prestižním dodavatelem tvarových výpalků té nejvyšší kvality, ve firmě dochází k ohraňování materiálu nebo k jeho pálení.

Sdílet článek