Manipulační technika zjednodušuje přenášení předmětů

Vakuové ruční přísavky

Život už je takový, že je třeba přemisťovat věci z místa na místo. Doma uklízíte a poházené oblečení musíte uložit do skříně, nebo dát do prádelního koše. V zaměstnání se tomuto také nevyhnete, zvláště když pracujete v dílně či průmyslovém provozu, kde musíte manipulovat s podstatně těžšími předměty. Jak si přitom pomoci?

Vakuové ruční přísavky na přenášení skla

Představte si velkou skleněnou tabuli o rozměrech dva krát tři metry. Tu jen tak někam nepřenesete. Za co ji chytnout? Že by za dolní hrany? A co když vám z rukou vypadne a při pádu na zem se rozbije. Otázek je mnoho a odpověď na všechny jen jedna. Chce to vhodnou manipulační techniku, která vám s tím pomůže. Ideální je například ruční vakuová přísavka, pracující na principu podtlaku. Vyrábí se nejen pro použití na sklo, ale také pro přenášení jiných těžkých břemen. Nosnost gumové přísavky na sklo je až 79 kilogramů podle typu.

Princip jejího fungování je docela jednoduchý. Pomocí červené rysky kontrolujete dostatek podtlaku. Pokud by totiž došlo ke ztrátě vakua, přísavka by ztratila svoji funkci a mohlo by dojít k poškození přenášeného předmětu nebo dokonce i k pracovnímu úrazu. Ostatně sami se můžete podívat na to, jak se s přísavkou pracuje, na https://uplifter.cz/vakuova-technika/rucni-prisavka/.

Jeřáby jako užiteční pomocníci

S některým břemeny nehne ani pár statných mužů se svaly jako z ocele. Zde je pak vhodná doba na to, aby se na scéně objevily jeřáby a vykonaly svoji práci. Firma Uplifter se na ně specializuje už dlouhých osmnáct let, takže se svými bohatými zkušenostmi je schopná zákazníkům poradit, který výrobek je pro nejvhodnější. Podívejte se na její nabídku na https://uplifter.cz/jeraby/.

Vedle toho, že si jeřáb mohou zájemci koupit, je jednou z nabízených služeb také jeho pronájem. Ocení to každý, kdo by jeřáb pravidelně nevyužíval, ale jeho práci občas potřebuje.

Sdílet článek