Led žárovky patří mezi nejlepší svítidla na trhu

I když je fajn si občas dopřát takřka dokonalou tmu, třeba během spánku, pro vykonávání většiny činností potřebujeme vidět. A to často bez vhodného světelného zdroje nejde. Ve dne může být tím zdroje Slunce, večer pak led žárovky. Ty jsou v mnoha ohledech lepší než jiné alternativy.

Ušetří nemalé peníze

Asi tím nejpádnějším argumentem pro koupi e14 led žárovky jsou její úsporné vlastnosti. Stále existuje široká skupina lidí, kteří pořád doma používají tradiční vláknové žárovky, jež však už do tohoto století nepatří. Mimo jiné jsou totiž dost žravé, což je jednak neekologické, jednak drahé.

Od dob, kdy se běžné vláknové žárovky ještě normálně prodávaly, se toho hodně změnilo, hlavně tedy cena elektrické energie. Ta je dnes mnohem vyšší než v ještě docela nedávné minulosti. 

I proto lidé dávají přednost led žárovkám oproti jiným možnostem. Jsou totiž poměrně levné, a zároveň mají nízké energetické nároky. Na místech, kde se svítí výhradně led světly, si proto mohou mnout ruce.

Skoro se nezahřívají

Tradiční vláknové žárovky měly mimo velké spotřeby také další nešvar, a sice byly chvíli po aktivaci horké. Po vypnutí se s nimi tudíž nedalo nějakou dobu vůbec manipulovat, jinak by člověk riskoval popáleniny. 

Toto ale u led žárovek nehrozí. Ty totiž nespotřebovávají ani zdaleka tolik energie, díky čemuž nevytváří takřka žádné teplo. Popálit se o tento druh světelného zdroje je tudíž víceméně nemožné.

Velký výběr

Led žárovky se pochopitelně dají pořídit v mnoha velikostních, barevných i designových modifikacích. Každý si tak může najít takové světlo, které mu maximálně vyhovuje. Základní verze mají výhodu v nízké ceně, avšak i mnohé méně typické modely je reálné pořídit za slušné peníze.

Hlavní je vědět kde nakupovat. Mezi obchody, jež nabízejí kvalitní zboží za přijatelné ceny, se řadí kupříkladu Emos. Tam je možné sehnat nejen led žárovky, ale i jiné druhy elektroniky.