Kvalitní ultrazvukové čističky najdou bohaté uplatnění v průmyslu a domácnostech

Kvalitní ultrazvukové čističky

V dnešní době se klade velký důraz na hygienu a zdraví. K tomu, aby člověk co nejvíce snížil kontakt s viry, bakteriemi a dalšími škodlivými látkami a organismy, začínají se stále více uplatňovat moderní prvky. Jedním z nich jsou také ultrazvukové čističky. Jejich využití už není jen záležitostí průmyslových podniků.

Proč roste obliba ultrazvukového čištění v průmyslu, potravinářství a zdravotnictví?

Kvalitní ultrazvukové čističky jsou praktickou součástí vybavení zejména ve strojírenském a potravinářském průmyslu již řadu let, dnes však jejich význam roste. V první řadě se používají tam, kde je nutné se naprosto dokonale zbavit různých nečistot, mastnot apod. Například v průmyslu se s jejich pomocí čistí nové komponenty do aut, u nichž je nutné, aby byly dokonale zbaveny prachu, mastnoty a dalších částic, jež by mohly snižovat efektivitu zařízení po jejich zapojení.

Velmi užitečným prvkem se však moderní ultrazvukové čističky stávají také ve zdravotnictví, kde díky nim dochází k perfektní dezinfekci přístrojů a pomůcek. Pokud se používá pojem ultrazvukové – čištění, jde většinou o profesionální přístroje, které fungují na základě jednoduchého chemického procesu. Ultrazvuk spolu s vhodnou tekutinou dokáže z jednotlivých předmětů velmi efektivně odejmout drobné, mikroskopické nečistoty a špíny, jež jsou pouhým okem a při běžných způsobech čištění neviditelné.

Domácí verze ultrazvukových čističek

V současnosti už se dají zakoupit také kvalitní ultrazvukové čističky do domácností. V tomto případě se jedná o malé vaničky, jež však fungují na stejné bázi jako velkokapacitní čističky, které jsou běžné v průmyslové výrobě a dalších odvětvích. Domácí varianty se hodí například k dokonalému vyčistění zlatých a stříbrných šperků, cenných příborů a mnoha dalších předmětů. Nejsou ani nijak zvlášť drahé, zlepšuje se rovněž jejich dostupnost na trhu.

V tuzemsku se prodejem a distribucí ultrazvukových čističek zabývá společnost EL-MIK. Na trhu působí již od roku 1994. Kromě zařízení na bázi ultrazvuku nabízí ještě ozvučovací techniku do škol, obecních rozhlasů, hal a sálů.

Sdílet článek