Kolostrum posílí nejen dětskou imunitu

Maminky, jistě dbáte o zdraví své i svých dětí. Možná ale trpíte tím, že jste často nemocní a máte oslabenou imunitu. Díky dnešní uspěchané době, se naše zdraví a imunita přirozeně snižuje. Jak ale zařídit, aby naše imunita se zlepšila? My vám poradím v následujících řádcích. Různým nemocem se můžeme vyhnout, budeme-li užívat účinné prostředky pro zdraví, které nám nabízí příroda. Jednou takovou látkou je kolostrum.Co to vlastně kolostrum je?

Jde o tekutinu, jenž produkují mateřské žlázy samice, před tím, než se jí narodí potomek. Potom tyto žlázy produkují mléko. Prvním mlékem se tedy nazývá kolostrum. Produkce kolostra se zastavuje pár hodin po porodu. Při porodu dochází k tomu že si tělo „uvědomí“, že je potřeba tvořit skutečné mateřské mléko. Kolostrum obsahuje spoustu zdravých látek.

Kolostrum obsahuje vysoké množství imunitních faktorů. Je to silný prostředek, jak podpořit vaši imunitu. Kolostrum se také začíná používat i v průmyslu kosmetiky.

Co kolostrum obsahuje

Kolostrum se skládá například z laktoferinu. Ten pomáhá vázat železo v těla. Díky tomu brání množení bakterií. Má tedy antibakteriální účinky. Laktoferin účinně bojuje proti nemocem, rakovinovým nádorům, nebo alergiím a spoustu dalším nemocem a zdravotním obtížím. V kolostru jsou dále obsaženy vitamíny a minerály, jako jsou třeba vitamin C, B a minerály – selen, fosfor atd.

Kdy kolostrum užívat

Kolostrum se užívá jako doplněk stravy, kdy se jedná o hovězí nebo kozí formu. Hlavně kolostrum podporuje imunitu a také se doporučuje pacientům, kteří trpí rakovinném bujení nebo nádorových onemocněních.

Sdílet článek