Klaus Timber – specialista na atypické palety a dřevěné obaly

Výroba a prodej palet

Historie společnosti Klaus Timber, největšího výrobce palet s IPPC certifikací, se začíná psát v roce 1998, kdy se v Kladrubcích chystá areál pro spuštění výroby paletového přířezu pro německý trh. O rok později se firma začala zaobírat produkcí řeziva k výrobě palet. Třetí významný milník dnes velmi úspěšné firmy sahá do roku 2001, protože právě v tomto roce prošel areál rozsáhlou rekonstrukcí a úpravami pro rozšíření činností ve výrobním procesu. V dalších letech přišly velké změny a s nimi i první kroky směrem k automatizaci výrobního procesu. Nejprve v roce 2002 firma nakupuje svůj první kamion. Majitel, Marcel Klaus, chce definitivně vyřešit problém s externími dopravci a investuje do koupě kamionu, jež se okamžitě stává značnou pomocí při reprezentaci společnosti a je základním kamenem pro budoucí vozový park. Příběh ale pokračuje… 

… o rok později

Málokterá společnost v České republice se může pochlubit tak zajímavou historií, která ji dovedla na vrchol úspěchu. První instalovaný poloautomat Atica z Itálie vyrobil první paletu 10. 7. 2003. Zakázek přibývá, zvětšuje se počet zaměstnanců a přichází na řadu stavba administrativní budovy. V roce 2005 je slavnostně zahájen provoz v areálu v Drahkově, kde je v květnu spuštěna pila a pořez. V dalších letech přibývají nové technologie a v roce 2007 můžeme oficiálně přivítat akciovou společnost Klaus Timber, což slibuje zjednodušení administrativní správy společnosti a také větší důvěryhodnosti pro bankovní sektor. 

Unikátní paletovací linka CAPE

Společnost Klaus Timber, a.s. má za sebou deset let rozkvětu a do roku 2008 vstupuje s doposud největší investicí. S končící výstavbou obrovské výrobní haly v Kladrubcích přichází nákup automatické paletovací linky značky CAPE. Kromě pořezu, tlučení palet se nyní soustředí výroba palet do prostorné sušárny. Za silným lídrem stojí certifikace PEFC, tedy jehličnaté řezivo z lesů obhospodařovaných trvale udržitelným způsobem. Výroba a prodej palet tak získává zcela nový rozměr.  Firma chce být vidět, proto se v roce 2012 účastní veletrhu jako vystavovatel na obalářském FachPack v německém Norimeberku. Okamžitě získává nové kontakty a navazuje další spolupráce. V polovině roku 2013 získává certifikaci ISO 9001 zajišťující fungování výrobního procesu na základě mezinárodně uznávané normy pro systémy řízení kvality. Ve stejném roce firma představuje nové logo, které si naděluje jako poděkování za úspěšných patnáct let na trhu. 

Každý rok s sebou nese nové události

Společnost si zakládá na své image a každý rok svou historii doplňuje významnými událostmi. Stejně tak tomu bylo v roce 2014, kdy spouští výrobní systém ABRA. Ten funguje na online platformě a slibuje výraznou úsporu a pomoc při optimalizaci výroby. Významný je též rok 2016, protože nová paletovací linka a druhá administrativní budova posilují stabilitu společnosti. Stejně tak nové technologie v podobě robotů, modernizace kotle, drtiče odpadů i sušárny. V roce 2018 společnost Klaus Timber slaví dvacet let na českém trhu. K výročí si naděluje nový sklad pilin s technologií odsávání, čímž se výkon pořezu pilnice zvyšuje až o 15 %.

Firma si zakládá na individuálním přístupu a díky svému silnému zázemí, vozovému parku a moderním technologickým postupům také garantuje dodržování stanovených termínů. Dnes se firma zabývá nejen výrobou a prodejem palet, ale též se specializuje na atypické dřevěné palety, víka a přepravní bedny. V jejich portfoliu nabízených produktů naleznete výrobky nejvyšší kvality. Klíčová je rovněž certifikace IPPC. Sušené palety jsou vhodné pro upevnění kartonového kitu, neobsahují plísně a hniloby a jsou skladovány pod střechou. Navíc jsou určeny pro přepravu zboží po celém světě a vhodné pro zboží v kartonech. Tím rozhodně ale výjimečnost společnosti Klaus Timber nekončí.

Sdílet článek