Kalibrace hraje v průmyslu a řadě dalších odvětví stále významnější roli

sady koncových měrek

Pro správné měření parametrů vyráběných součástek i koncových produktů je zapotřebí používat moderní měřidla. Důležitou roli hrají především v průmyslu. K tomu, aby nedocházelo ke vzniku nežádoucích odchylek, se vyplatí investovat do špičkových kalibrů a koncových měrek.

Důvody pro pořízení a užívání kalibrů

Kalibry jsou zařízení, s jejichž pomocí se zamezí výrobě zmetkových dílů, což samozřejmě vede ke snížení provozních nákladů a ztrát, potažmo k urychlení procesu výroby a zvýšení firemních zisků.

Běžně se používají zejména závitové kalibry, které jsou určené pro zjišťování odchylek u vnitřních a vnějších závitů součástek a produktů. Kromě toho se v praxi aplikují také válečkové závity, jež pro změnu slouží k porovnávání celkových vnitřních a vnějších rozměrů výrobků.

Koncové měrky

Neméně podstatnou roli mohou sehrát koncové měrky. Jsou nezbytné pro správné kalibrování dílenských měřidel. Moderní koncové měrky jsou schopné zkalibrovat zařízení a zjistit i naprosto minimální odchylku, jež se pohybuje v řádech tisícin milimetru, která je samozřejmě pro lidské oko naprosto nepostřehnutelná.

Prodejce kompletních sad koncových měrek a kalibrů

Pro průmyslové podniky a dílny, které se bez výše uvedených pomůcek neobejdou, je praktické mít k dispozici širší spektrum velikostí kalibrů a koncových měrek. Vyplatí se tedy objednat rovnou celé sady koncových měrek a kalibrovacích zařízení. Dostupné jsou třeba u společnosti Michovský Tools s.r.o, jež patří ke specialistům v daném oboru. Dodává kompletní sortiment kalibrů, a to včetně hojně používaných variant NPTF, UNJ, UNJEF, UN, UNS, BSW, RC, Rp a dalších. Veškeré produkty má skladem, tudíž může garantovat rychlou dodávku za výhodných podmínek, a to včetně příznivých cen.