Jezděte retro – elektrickým fichtlem

Přestože doprava ve městech nabízí celkem slušné možnosti, ať už na poli individuálních dopravních prostředků nebo doprav hromadné, velmi často se zejména v ranních a odpoledních špičkách často stává, že uvíznete v zácpě (ať už jedete vlastním vozem, nebo třeba autobusem) 

Využívání vozidla se tak stává zejména v centrálních částech měst přežitkem stále častěji je nahrazují drobnější vodila poháněné vlastní silou nebo motorová, jež eliminují jak čekání v zácpách, tak problémy s parkováním. Do širší obliby se tak dostávají i krásné retro kousky v moderní elektrifikované úpravě – e-fichtly.

Čím se pohybovat ve městě

Nejběžnějším důvodem, proč jezdit po městě, je samozřejmě zaměstnání – vzhledem k infrastruktuře větších měst, u nichž jsou větší podniky a společnosti centralizovány do větších průmyslových parků, se vám jen málokdy poštěstí, že si najdete zaměstnání pět minut pěšky od bydliště (mnohdy to bývá mnohem déle i při využití dopravních prostředků). 

Proto je dobré se zamyslet nad možnostmi alternativních prostředků, které vás na rozdíl od těch klasických nebudou nutit poskakovat v koloně nebo se spoléhat na příjezd prázdného vozu městské hromadné dopravy. 

Vedle nemotorizovaných prostředků, jakými jsou kolo nebo koloběžka (u kterých se ovšem na velké vzdálenosti nejen zadýcháte, ale hlavně zpotíte), jsou to především jejich elektrifikované varianty – elektrokolo, e-koloběžka, a pak hlavně ekologická varianta drobných motorových vozidel – elektroskútr.

Proč zvolit elektroskútr

V porovnání s o třídu nižšími elektrifikovanými dopravními prostředky představuje elektroskútr výhodnější variantu především s ohledem na nosnost a ergonomii, v porovnání s vyšší třídou, tedy skútry se spalovacími motory, je tento prostředek výhodný především mnohem nižšími náklady na provoz a údržbu, a také svou šetrností k životnímu prostředí a bezhlučný provoz. 

Pokud je k tomu uzpůsoben, lze provozovat elektroskútr bez řidičáku – jelikož se při určitých omezeních dle legislativy považuje za elektrokolo. Nevýhodou elektroskútru je ovšem nutnost sledovat dojezd baterie, který vás může potrápit především na delší vyjížďce.

Retro skútry s elektromotorem

Hledáte-li stylový elektroskútr, můžete se porozhlédnout po zajímavých retro modelech vycházejících z oblíbených modelů těchto vozidel, mezi které patří i elektrický fichtl. Tato alternativa dnes již v podstatě motocyklových veteránů vás doveze, kam budete potřebovat (do zaměstnání, na nákupy, výlet nebo za kulturou) a překvapí vás svými nízkými nároky a pohodlnou jízdou. Určitě vás potěší jeho atraktivní řešení integrující typické prvky původního motocykly Java pionýr s moderní technologií elektroskútru, pro milovníky této značky je e-fichtl Racceway ideální.