Jaký obor v dnešní době studovat?

Pokud zrovna stojíte před nelehkým výběrem, na jakou školu poslat své dítěte, výše uvedenou otázku jste si pravděpodobně už několikrát položili. Našli jste jednoznačnou odpověď?

Střední školu byste měli vybírat s ohledem na uplatnění a nadšenost dítěte. Obor ho musí aspoň trochu zajímat, jinak se bude příští čtyři roky trápit a jeho jedinou snahou bude to nějak projít. Jestliže vaše dítě neví, co ho baví, vyberte aspoň něco, z čeho má dobré známky, takže by mu to v budoucnu mohlo jít. Co se týče uplatnění, je třeba vsadit na nějaké rozvíjející se odvětví.

Rozvíjet se budou obory, které mají co do činění s technologiemi nebo počítači. Pracovníků, kteří to s technikou umí, bude do budoucna potřeba stále více, a není pravda, že by dítě muselo být technický typ. Existují i méně technická zaměření, jakým je například multimediální tvorba.

Co se dítě naučí?

Studium multimediální tvorby na Střední škole Arcus v Praze je zaměřené na přípravu žáků pro uplatnění v praxi a studium na vysoké nebo vyšší odborné škole. Studenti se věnují písmu, prostorové tvorbě, managementu, marketingu, základům ekonomiky, designu, digitální fotografii, dějinám výtvarné kultury a dalším zajímavým předmětům. Do výčtu vyučovaných předmětů nesmíme zapomenout zařadit dva povinné cizí jazyky (na výběr je z angličtiny, němčiny, španělštiny, ruštiny a francouzštiny).

Po čtyřech letech umí vytvořit webové stránky, navrhnout design produktu, vymyslet plakát či reklamní prospekt, navrhnout design nábytku, vytvořit výukovou prezentaci. Uplatní se jako programátoři, v oblasti výroby tiskových materiálů a multimediálních prezentací, …

Moderní výuka s důrazem na individualitu

Výuku mnoha předmětů zajišťují externisté z praxe nebo z vysokých škol. Ke každému studentovi mají individuální přístup (ve třídě není více než 20 žáků), jsou pro každý kreativní nápad a pomohou s jeho rozvíjením. Při výuce využívají kromě počítačů také Apple TV a iPady, které žáci dostanou zapůjčené po dobu studia.

Studenti mají také možnost podílet se na chodu skutečné cestovní kanceláře Arcus. Tvoří plakáty, reklamní materiály, katalogy a mají z toho vlastní finanční prospěch. Ve volném čase mají k dispozici ateliér či mohou navštěvovat nadstandardní výuku profilových předmětů.

Talentové zkoušky a nepovinná maturita z matematiky

Třešničkou na dortu v atraktivitě studia multimediální tvorby je maturita. Na uměleckém oboru totiž není povinná maturitní zkouška z matematiky.

Talentové přijímací zkoušky se skládají z tematické kresby a práce na počítači v Adobe Photoshop. Na webu školy je vypsaných několik termínů, kdy je možné si je nanečisto vyzkoušet. Tak na co ještě čekáte?