Jak zpomalit stárnutí pleti?

kolagen

Kdo by si nepřál krásnou a zdravou pleť, která stárne pomalu? Ale jak krásné pleti docílit? Pomocí některých osvědčených metod je možno stárnutí pleti oddálit a celkově se zasadit o menší počet vrásek. 

Pravidelně dodávejte kolagen

Již okolo dvacátého roku života se postupně snižuje množství kolagenu v naší pleti. Tento důležitý stavební prvek je přitom nezbytně nutný pro pevnou a pružnou pokožku. Dodávat pravidelně pleti kolagen je tak základní rutina každého, kdo si přeje stárnutí zpomalit. V případě, že k dodávání kolagenu nedochází, se ztrácí tempem až jedno procento za rok. Jeho úbytek nejčastěji poznáte například tím, že zpozorujete první vrásky nebo jemné linky. Pleť také ztrácí svou pružnost. 

Dopřejte si stravu bohatou na antioxidanty

Pokud přijímáte ve stravě dostatek antioxidantů, bojujete proti vzniku takzvaných volných radikálů. Tyto látky v našem těle dokáží natropit pořádnou paseku, pokud jich je více, než je třeba. Antioxidanty naleznete zejména v čerstvé zelenině a ovoci. Přirozeně se postarají o to, aby byly škodlivé látky z těla odvedeny ven, a dávají tak možnost vaší pleti, aby si od nepřiměřené zátěže odpočala. 

Stačí třicet minut denně

Pokud si přejete zachovat kůži a svalstvo celého těla v co nejlepší kondici, dopřejte si půl hodiny cvičení denně. Když to vydržíte dva týdny, překonáte počáteční obtíže a z nového prvku ve vašem životě se stane užitečný návyk. Pouhá půlhodina pohybu denně dokáže kromě imunitního systému rozhýbat také střevní peristaltiku, odlehčit zažívání a tím pomoci k odplavování nepotřebných látek z těla. Pevné svalstvo navíc ochrání kosti a snižuje riziko vzniku zlomenin. 

Řekněte NE cigaretám

Pokud jste dosud nenašli ten správný důvod, nyní jej máte – přestaňte kouřit a odložte krabičku cigaret na místě určeném pro kuřáky. Někomu uděláte radost, sobě pak tu největší. Kouření přispívá ke vzniku volných radikálů, které jsou jednou z největších příčin předčasného stárnutí pleti. Navíc si kouřením způsobujete vrásky. Kromě zdravotních důvodů tak pro skoncování s kouřením hovoří také myšlenka na udržovaný a příjemný vzhled. Řekněte už cigaretám jasné NE. 

Dopřejte si elixír mládí v podobě kolagenu, ale nezapomeňte také na režimová opatření, která oddálí stárnutí pleti.

Sdílet článek