Jak vyfotit snímky s pyrotechnikou v čele

zábavní pyrotechnika

Snímky zábavní pyrotechniky jsou působivé. Ať již se jedná o silvestrovskou oslavu, nebo o svatební nebo slavnostní ohňostroj, památka na něj v podobě fotky se vám bude skvěle vyjímat ve vaší fotoknize. Jak správně na snímky pyrotechniky? 

Správný přístroj

Na skutečně kvalitní fotky si musíte povolat tu správnou techniku. Mobil by v tomto případě zřejmě nestačil k tomu, abyste s výsledkem svého snažení byli spokojeni, proto jej pro jednou raději nechte v kapse. Pro focení pyrotechniky se bude lépe hodit kompakt nebo zrcadlovka. Jeho nastavení vám pomůže k dokonalému výsledku. 

Se stativem to půjde lépe

Pokud máte u vašeho přístroje stativ, je to pro vás lepší volba. Kdybyste totiž mačkali spoušť během ohňostroje, může se stát, že přístrojem jemně pohnete. To je pro zachycení dokonalého snímku jistě rušivým elementem. Ještě před tím, než ohňostroj rozzáří oblohu, si nachystejte stativ na místo, odkud budete mít možnost tvořit překrásné snímky. Vyhněte se ruchu mezi lidmi, stejně tak jako zdrojům dalšího světla v podobě pouličních lamp. 

Nastavení

Máte-li na svém přístroji možnost zvolit režim s názvem ohňostroj, máte vyhráno. Jestliže váš přístroj tímto režimem nedisponuje, zvolte podobný režim, který se nazývá „tekoucí voda“. ISO si také můžete nastavit sami, a to na co nejnižší hodnotu, která by se měla pohybovat pod číslem 200. Clonu byste zase měli mít nastavenu na co nejvyšší hodnotu, měla by být v rozmezí mezi f8 a f16. Abyste zamezili přístroji, aby se snažil oblohu prosvětlovat, nastavte mínusovou hodnotu kompenzace expozixe. 

Když na svém přístroji zvolíte širokoúhlé ohnisko, budete si jisti, že vám neutečou jednotlivé prvky ze záběru. V tomto režimu focení máte také jistotu, že si zajistíte velkou hloubku ostrosti výsledného snímku. Focení ohňostroje se pro vás může stát skutečnou vášní, stačí k tomu jen pár povedených snímků.