Jak moc dokáže rozvod zamést s naší psychikou

Každý z nás je jiný a na stresové podněty reagujeme různě. Obecně ale platí, že velké životní zklamání se podepíše na všech. 

Odborná pomoc je nejrychlejší řešení

Rozvod samotný samozřejmě nepředstavuje traumatizující zážitek, který by nás dokázal vyřadit z provozu a dovézt až k depresím. Křivda a detaily situací, které za ním stály, už ale jsou zdrojem mnoha nesnází. Terapie může pomoci správně pochopit novou situaci v životě a nastavit si ihned priority a nové cíle. Je zbytečné se několik měsíců trápit, život rychle utíká. Odborná pomoc pomáhá v situacích, které jsou pro nás stresové. 

Když spatříte naději

Složité rozvodové období se může projevovat i tak, že pociťujeme zlost, pocit zrady, smutek, nebo dokonce ztrátu vlastní hodnoty. Obzvláště v případě rozpadu dlouholetého vztahu se to děje velmi často. Zároveň je to ale možnost, jak pocítit novou naději na lepší život. Máte před sebou období, ve kterém si můžete splnit své dřívější sny. Když se naplno ponoříme do nového projektu ve svém životě, nahlédneme na své potíže s odstupem. 

Narovinu

Prožíváte po rozvodu složité období? Je zbytečné to zamlčovat a snažit se trápit někde v ústraní. Naopak. Když budete se svými blízkými hovořit o současné situaci otevřeně, dočkáte se rychlejšího srovnání se se situací. Děti by měly vědět, že se něco ve vašem životě děje, aby si to nedávaly za vinu samy sobě. Snažte se hovořit co nejotevřeněji, současně se ale vyvarujte házení špíny na partnera. Jen to jitří rány. Přiznat se k tomu, že to prožíváte velmi emotivně je věc jedna, výčitky něco úplně jiného. 

Zachovat dekorum a jasnou mysl je v případě rozvodu skutečně složité. Odborná pomoc je na místě. Rychleji se vám podaří nastartovat svůj život správným směrem. Pomáhá také dovolená a změna běžného denního režimu. Nový koníček, nové radosti již na vás čekají.