Jak funguje 3D tisk: 4 kroky k získání originálního výrobku

3D tisk Zlín

Máte v hlavě nápad a potřebujete ho přenést do reálné podoby? Rádi byste využili 3D tisk, ale nevíte přesně jak na to? Obrátit se můžete na zakázkový 3D tisk Zlín, kde umí vytisknout předměty o velikosti několika milimetrů až po výrobky velké několik centimetrů. Jak celý proces funguje? To se dočtete v našem článku.

Krok 1: Tiskárna musí dostat jasný popis výrobku

Aby vám tiskárna mohla zhotovit výrobek pomocí technologie 3D tisku, potřebuje nejdříve model. Ten buď obstaráte vy ve formátu STL, OBJ nebo AMF a pošlete e-mailem, nebo pokud takový model nemáte, postačí technický výkres, který si tiskárna sama převede do 3D obrazu. V případě, že nemáte ani ten, je nejlepším řešením váš požadovaný výrobek popsat telefonicky, po e-mailu, nebo si sjednat osobní schůzku, na které proberete všechny detaily. V tiskárně musí zkrátka přesně pochopit, co si chcete nechat vyrobit.

Krok 2: Na základě modelu se vypočítá cena

Výrobek, který chcete nechat vytisknout, je naprostý originál, proto se jeho cena musí vždy individuálně vypočítat. Odvíjí se od toho, jak produkt vypadá a jak složitý je na výrobu. V tiskárně to dělají tak, že nasimulují 3D tisk, díky kterému jsou schopni odhadnout dobu výroby. Na základě toho se určí cena.

Krok 3: Po zaplacení zálohy se začíná s tiskem

Jakmile tiskárna bude vědět cenu, pošle vám nabídku společně se zálohovou fakturou. Pokud s cenou souhlasíte, je už jen potřeba zálohu zaplatit a může se začít s tiskem vašeho produktu.

Krok 4: Odeslání / vyzvednutí zásilky

Posledním krokem celého procesu je doručení zásilky k vám. Protože se jedná o 3D tisk Zlín, je možný osobní odběr produktu přímo ve Zlíně. Druhou možnost představuje rozvoz zásilek po celé České republice i na Slovensku ověřenými dopravními společnostmi.

3D tisk je poměrně novou technologií, která si získává stále více příznivců po celém světě. Používá se především v automobilovém průmyslu, designu, stavitelství a stále více také v medicíně. Nic však nebrání ani vám nechat si vytisknout váš originální předmět.

Sdílet článek