Jak bezpečně skladovat zboží ve skladu

regálový systém

Sklad je místo, kde se ukrývá mnoho produktů, výrobků, zboží a často i nebezpečných látek. Je proto velice důležité, aby jednotlivé věci byly správně skladovány. Přece jenom se ve skladě pohybuje nespočetně mnoho osob během celého dne, musí se ochránit jejich zdraví a zajistit jejich bezpečnost. A to ostatně lze právě díky tomu, že se bude zboží bezpečně skladovat. Jenže jak na to? Mnozí odborníci apelují hlavně na výběr kvalitního regálového systému, ideální jsou konkrétně kovové regály, které se pyšní vysokou odolností a pevností. I dlouhou životností. 

Sklad je místo plné rizik

Je třeba si uvědomit, že je sklad plný rizik, nejen plný lidí. Jednotlivé věci musí být skladovány tak, aby se konkrétním rizikům předcházelo. Navíc aby v případě vzniku nějaké mimořádné události skladované věci nepřekážely a neuvěznily zaměstnance v budově. 

Kromě rizika povodní nebo požáru je ve skladech také riziko zhoršení vlastností produktů. Aby se předcházelo tomuto riziku, je nutné skladovat je tak, aby nedošlo k jejich poškození. Ideálně je skladujte na dobře označené místo do přehledných kovových regálů. Na kovové regály nezapomeňte přidat i bezpečnostní list. 

Nehody jsou velmi časté

K čemu ve skladech také velice často dochází, jsou nehody. Mnohdy se sesypte celý regálový systém a nehoda je na světě. Samozřejmě nehody nejsou způsobeny jenom nekvalitou regálových systémů, ale regály jsou velmi častou příčinou. Proto je důležité klást důraz na jejich výběr, jak již bylo zmíněno. 

Při výběru regálových systémů pamatujte hlavně na jednu věc, a sice na jejich odolnost, pevnost a vysokou životnost. I proto jsou nejlepší volbou kovové regály, které splňují všechny zmíněné vlastnosti. Kovové regály jsou například daleko lepší volbou než levnější, ale za to méně kvalitní plastové regálové systémy.

Sdílet článek