Industriální styl bydlení je hitem. Ale všeho moc škodí

Minimalismus je sice krásný, ale v posledních měsících mu velkou měrou šlape na paty takzvaný industriální styl bydlení. Kloubí se zde netradiční materiály, které dohromady vytváří dojem spíše velké průmyslové haly než útulné rodinné domácnosti, ovšem právě proto je design žádaný a preferovaný hlavně u mladých jedinců. Pokud zrovna hledáte kování pro posuvné dveře nebo zámky na šatní skřínky, pamatujte na jedno – industriální styl je sice hitem, ale všeho moc škodí.

Z průmyslového designu

Jak již bylo zmíněno, industriální styl je vlastně skloubením mnoha materiálů, které ve výsledku budí spíše dojem průmyslové haly. Na samotném začátku to však bylo zcela obráceně. Nejdříve zde byly haly a poté se z nich vyklubalo industriální bydlení. Není to tak, že by z designu vyplývaly průmyslové haly. 

Abychom však více přiblížili industriální bydlení, měli bychom si charakterizovat základní prvky tohoto stylu. Mluvíme hlavně o využívání takových materiálů, jako jsou přiznané cihly, ocelové trámy nebo překlady a další takové prvky. Do pozadí se nepřesouvají ani odhalená svítidla čili čisté žárovky a kombinace toho, co zde bylo zmíněno.

Hlavně ne do stísněného prostoru

Industriální styl bydlení má jednoznačně nahoru před ostatními. Důvodem k tomuto tvrzení je mnoho, o tom není pochyb ani sporu. Je však třeba myslet na to, ne kamkoliv se tento typ bydlení řadí. Stísněné prostory nejsou pro industriální bydlení zrovna nejvhodnější. Důležité je vybavit takovým designem spíše prostornější, jinak může prostor působit daleko menší, než jakým ve skutečnosti je.

Industriální styl se tedy hodí spíše do velkých rodinných domů nebo loftů, ovšem do menších maringotek nebo garsonek nepatří.

Nezapomínejte na osvětlení

Abyste se však radovali z takového designového výsledku, který sami očekáváte, osvětlení by mělo veškeré zařízení podtrhnout. Kromě hlavního svítidla nezapomínejte také na doplňková, která budou v podobě stolních nebo stojacích lamp.