Granit hraje prim v kuchyňských materiálech

granitový dřez

V současné době se zaměřujeme na přírodní materiály více než kdy předtím. A tak není divu, že se tyto materiály objevují čím dál častěji v našich domácnostech. Mezi kuchyňskými materiály se velké oblibě těší granit – a zdaleka nemusí jít jen o granitový dřez, ale například také pracovní desky. Může se pochlubit dlouhou životností a účinností. Jaké uplatnění může najít ve vaší kuchyni?

Granitové dřezy

Mezi různými druhy dřezů vynikají ty granitové odolností vůči nárazu, odolností vůči vysokým i nízkým teplotám, snadnou údržbou a hygienou. I když jsou značně odolné vůči poškrábání, dávejte si pozor při mytí ostrých nožů nebo tvrdých a těžkých předmětů. Granitové dřezy vydrží teplotu až 280 °C, ale nedoporučuje se na ně pokládat horké hrnce či pekáče rovnou z plotny. Nelijte do nich ani rozpálený olej (ten může mít někdy teplotu i vyšší). 

Mramor vs. žula

Granit neboli žula je velice často srovnáván s mramorem, který je mnohem dražší variantou, kterou můžete v kuchyni použít. I žula ale dokáže za nízké náklady vytvořit skvělý efekt, navíc se může pochlubit vyšší odolností vůči zabarvení i vlhkosti. A to jsou vlastnosti, které zejména v kuchyni jistě oceníte. Navíc povrchová úprava granitových povrchů se hodí k ostatním povrchům, ať už jsou matné nebo lesklé. 

Žulové pracovní desky

Žula je přírodní kámen, který je natolik odolný, že se hodí také na výrobu kuchyňské pracovní desky, což je místo, které je nejvíce namáhané. Žula vypadá velice luxusně a může vzbudit značnou pozornost. Aby vzbudila ten správný dojem, musí být silná. Žula je odolná vůči vlhku i teplu, a navíc se velice snadno čistí. Spousta barevných provedení je další výhodou, díky které můžete tento materiál snadno začlenit do vaší kuchyně – ať už je tradičního nebo moderního stylu. Žula je nadčasový materiál, který si nese punc luxusu.

Sdílet článek