Dřevostavby: srovnání cen jednotlivých variant

Dřevostavby

Dřevostavby se v posledních několika letech staly doslova hitem. Ekologické bydlení v dřevěném domě má celou řadu výhod. Kromě vysoké životnosti domu je to mimo jiné i nesrovnatelně kratší doba stavby oproti klasickým zděným domům.  

Dřevostavba – investice do budoucnosti i ekologie

Dřevostavby jsou v současné době velmi vyhledávanou variantou bydlení. Mohou se stavět prakticky po celý rok a v závislosti na typu se jejich stavba dá zrealizovat v řádu několika týdnů až měsíců. Celkově se jedná o velmi moderní ekologické pojetí vlastního bydlení. Je to investice, která se rychle vrací. Bydlení v dřevostavbě je zdravé a přirozené. 

Rámová dřevostavba je nejběžnější

U nás se v posledních letech nejčastěji stavějí rámové dřevostavby. Jedná se o levný druh bydlení, který je možno zkonstruovat ve velmi krátkém čase. Na první pohled je přitom od klasických zděných domů nepoznáte. U těchto typů staveb se jejich cena pohybuje již od pětadvaceti tisíc za metr čtvereční užitné plochy. Rámovou dřevostavbu je možno stavět panelově, modulárně, nebo přímo na staveništi. 

Skeletová dřevostavba

U nás se tyto typy staveb netvoří tak často jako rámové, přesto se s nimi v krajině můžete také setkat. Stavba se realizuje přímo na staveništi. Hlavní kostra z lepených hranolů je samonosná. U této stavby je možno kombinovat různé druhy konstrukčních materiálů, a to včetně rozlehlých prosklených ploch. Cena u této dřevostavby se pak pohybuje od čtyřiceti tisíc za metr čtvereční užitné plochy. 

Masivní dřevostavba

U těchto dřevostaveb je nosná konstrukce tvořena alespoň z padesáti procent masivním dřevem. Do této kategorie staveb spadají například oblíbené roubenky, sruby a dřevostavby z CLT panelů. A cena? Zde se pohybujeme okolo pětatřiceti tisíc za metr čtvereční užitné plochy. 

Dřevostavby jsou stále oblíbenější formou vlastního bydlení v České republice. Jednotlivé konstrukční typy se vyznačují také různou finanční náročností. Doporučujeme se vždy poradit s odborníky, například firmou ORCANGROUP, která se specializuje na dřevostavby.

Sdílet článek