Rozvoz jídla je aktuálně k dispozici prakticky všude po republice. Ať už bydlíte v Praze nebo ve Frýdku-Místku, stačí si objednat oblíbený pokrm a kurýři vám ho přivezou až ke dveřím. Rozvoz jídla však není služba, kterou jsme před koronavirovou krizí neznali. Znali jsme ji i tehdy a taky jsme ji využívali, na druhou stranu koronavirová krize zájem o rozvoz jídla ve Frýdku-Místku či jinde jenom umocnila. A i když už nejsme doma v karanténě a i když si pro jídlo už můžeme přijet do restaurace, stejně je rozvoz pohodlnější. Dokonce je lepší jako vaření. To ostatně prokázaly průzkumy, které ukázaly, že Češi přestávají vařit. Změnili své návyky během karantény a nehodlají se jich vzdát.
Návyky, které setrvávají
Dalo se čekat, že během karantény Češi výrazně zpohodlní. Nikdo však neočekával, že by zlenivěli natolik, že by se jim přestalo chtít vařit. Jenže ono se tak opravdu stalo. Zájem o rozvoz jídel zůstal na vysoké úrovni a klesat pravděpodobně nebude. Meziročně evidují společnosti zaměřující se na rozvoz jídel nárůst o desítky procent a nic nenapovídá tomu, že by mělo dojít k poklesu.
Rozvážkové firmy rostou raketovým tempem
Díky aktuální situaci lze říct, že rozvážkové firmy rostou raketovým tempem. Objednávek je nyní i o šedesát procent více než vloni touto dobou. Sice objednávky stabilně rostou, ale nyní je růst daleko znatelnější než v uplynulých letech.
Firmy najednou nestíhají přibírat kurýry, kteří jídlo rozváží. Mnohé firmy nabírají pracovní sílu dokonce ve velkém. K velkému nárůstu zaměstnanců došlo už během koronavirové krize, kdy se počet kurýrů dostal před patnáct stovek.
Zájem o tuto práci roste taktéž s každou novou objednávkou. Dokonce se evidovali i případy, že lidé, kteří nemohli svou práci vykonávat během koronavirové krize a karantény, přecházeli ze svých pozic na pozici kurýrů.