Budoucnost tabákového průmyslu vzhlíží k alternativám

Čím dál tím větší oblibě se mezi milovníky nikotinových produktů těší moderní elektronické alternativy, které svou náplň nespalují, díky čemuž jsou méně škodlivé. Zařízení na zahřívání tabáku má v porovnání s klasikou celou řadu výhod, kvůli kterým určitě stojí za zvážení. Pojďme si je blíže představit. 

Zahřívání místo spalování

Při používání klasického produktu dochází ke spalování náplně, během čehož se uvolňuje obrovské množství toxických látek, škodlivých nejen pro uživatele, ale také jeho okolí. Lidé v blízkosti zapáleného produktu se stávají pasivními uživateli a pokud jsou dýmu vystavováni často, mohou se stát dokonce závislými na nikotinu. 

Nic z toho nehrozí v případě zařízení na zahřívání tabáku, jelikož tyto alternativy žár k uvolňování touženého nikotinu nepotřebují. V případě oblíbeného PULZE se náplň zahřívá pouze na 345 °C, přičemž uživatel tohoto zařízení si může nastavit i nižší teplotu pro jemnější chuť. 

Přední příčky obsazují produkty značky Imperial Brands

Mezi nejoblíbenější zařízení na zahřívání tabáku patří jednoznačně již zmiňovaný PULZE. Ten nabízí svým uživatelům krásný ale také praktický design, disponuje zabudovaným čistícím nástrojem pro snadnou údržbu a vydrží až dvacet použití na jedno nabití. 

PULZE se plní speciálními náplněmi a aktuálně je v nabídce deset jedinečných příchutí, ze kterých si vybere opravdu každý. Konkrétně jde o tyto: 

  1. BALANCED BLUE – pečlivě namíchaný vysoce kvalitní tabák
  2. RICH BRONZE – inovativní trojitý filtr pro intenzivnější a výraznější chuť
  3. CAPSULE POLAR – s chladivou mentolovou kapslí
  4. ICE – náplň obohacená o chuť máty
  5. POLAR GREEN – klasika s příchutí mentolu
  6. CAPSULE FOREST PURPLE – kapsle s příchutí lesního ovoce
  7. CAPSULE SUMMER RED – kapsle s příchutí vodního melounu
  8. BRIGHT YELLOW – osvěžující tóny citrusu  
  9. VELVET COPPER – nádech meruňky s krémově jemnou chutí
  10. WARM AMBER –  náplň s jemným kouřovým nádechem

Vzhledem k tomu, jak stále více lidí přechází na moderní alternativy, je možné, že jednou klasické krabičky z pultů trafik úplně zmizí. Zejména ti, kteří se nikotinu vyhýbají, by tuto revoluci určitě ocenili. 

Autor: Elena Gotfried