Atypická kuchyně? Jedině na míru!

Kuchyně patří mezi nejdůležitější místnosti v domě. Věděli jste třeba, že o úspěšném prodeji nemovitosti mnohdy rozhoduje kuchyňská linka? Kuchyně proto bývá první místností, v níž realitní makléři začínají své prohlídky.

Když se paní budoucího domu zalíbí kuchyňská linka, je ochotna přimhouřit oči před případnými nedostatky nemovitosti, o níž má zájem. Jak by také ne. Víte, co se říká? Že láska prochází žaludkem. A kde se vaří? Právě v kuchyni! A za kuchyňským stolem pak zase padají ta nejdůležitější rodinná rozhodnutí.

Na kuchyni nešetřete

Jedno je jasné. Na kuchyni byste neměli šetřit. Jedná se totiž o investici mnohdy na několik desetiletí. V budoucnu byste toho zkrátka mohli litovat. Nebo by vám nemusela sloužit, jak by mohla a měla.

Kuchyně na míru

Pokud chcete kuchyni bez jediné chybičky, nechte si ji navrhnout od kuchyňského studia. Nebo si ji rovnou nechte vyrobit na míru. Vestavěné kuchyně na míru v Hradci Králové nabízí například kuchyňské studio LJ spol, s.r.o. disponující jak špičkovým strojním a softwarovým vybavením pro výrobu nábytku, tak i zkušenými designéry, truhláři, kteří jsou zárukou naprosté kvality a přesnosti hotového výrobku. Objednávky pak přijímá kuchyňské studio Heřmanův Městec i Kutná hora.

Parametry kvalitní kuchyně

Kvalitní kuchyně je nejenom vyrobená z prvotřídních materiálů, ale také ergonomická. Myslete na to, že od všeho nezbytného, bez čehož se při vaření neobejdete, by vás neměla dělit vzdálenost na více než tři kroky. Kuchyně by dále měla disponovat patřičně rozlehlou a odolnou pracovní deskou, ale také dostatečnými úložnými prostory. Uvědomte si, že každý spotřebič, talířek i hrneček v ní budou muset mít své místo.

Uzavřené, nebo otevřené?

Také si budete muset rozmyslet, jestli všechny skříňky budete chtít mít uzavřené, tedy se dvířky, nebo vám třeba na hrnečky a skleničky postačí otevřené poličky. Moderním minimalistickým kuchyním libujícím si v čistých liniích většinou dominují skříňky uzavřené. Otevřené poličky s hrnečky a skleničkami jsou spíše doménou kuchyní venkovských a rustikálních.