Adresa firmy pouze na papíře? Dnes běžný a praktický standard

Pronájem sídla Praha

Existují firmy a živnostníci, a jejich čím dál více, jež na jejich oficiální adrese sídla jednoduše nenajdete. Jak je to možné a nejedná se náhodou o porušení nějakých pravidel? O to se bát nemusíte. Vše je v souladu se zákonem a my vám teď vysvětlíme, proč firmy a živnostníci k tomuto kroku přistupují.

Ušetřete a získejte atraktivní adresu

Sídlo firmy je jednoduše informace, která je pro zapsání do rejstříku firem, stejně jako do našeho živnostenského listu, podmínkou. Ano, nabízí se samozřejmě možnost uvést zde naši civilní adresu, tedy adresu našeho trvalého pobytu. To s sebou ale může nést také rizika a ne každý chce, aby bylo jeho bydliště přímo spojováno s jeho firmou a podnikatelskými praktikami. Jsou ale také podnikatelé žijící v pronajatých bytech či domech – pro ty je sídlo firmy na adrese bydliště v podstatě zapovězeno. Většina majitelů nemovitosti s přepisem na nájemníka totiž nesouhlasí. V takovém případě se nabízí právě alternativa si podnikatelské sídlo pronajmout. Pokud děláte povolání, k němuž nepotřebujete vysloveně vybavenou kancelář, v níž byste fyzicky seděli, je pro vás možnost pronájmu velmi dobrým a praktickým řešením.

Jak si virtuální sídlo vybrat?

Výhodou adresy firmy na virtuálním sídle je fakt, že i když vlastníte maličkou firmu v Horní nebo Dolní, vaše oficiální sídlo se může nacházet například v hlavním městě. Pronájem sídla Praha vám může přinést mnohem větší prestiž a také vám dodat na důvěryhodnosti. Společnost je v některých oblastech služeb nastavená tak, že menší a neznámé firmy do jisté míry přehlíží. Poskytovatelé, kteří nabízejí přímo sídlo pro OSVČ Praha, na českém trhu jsou, dokonce velmi etablovaní. Někteří poskytují i možnost výběru z několika adres a záleží jen na vás, co vám bude nejvíce vyhovovat. Nemusíte se bát, samotná realizace vytvoření virtuálního sídla není žádný složitý proces. Většinou si stačí s poskytovatelem dohodnout krátkou schůzku, případně s ním vše zkonzultovat po telefonu. Máte tak možnost vyptat se ho na všechno, co vás zajímá.

Sdílet článek