S pletivem i 3D plotem jste se už zcela jistě mnohokrát setkali. Rozeznáte je mezi sebou? Není to až taková věda, třeba klasické pletivo si asi s jiným druhem plotu nespletete. Jednotlivé dráty jsou navzájem spletené a vytvářejí kosočtverečná oka různých velikostí. Navzdory tomu, že jsou jednotlivé dráty poměrně tenké, je výsledný plot pružný, ale pevný. Důvodem je především splétání drátů mezi sebou. Pletivo se většinou prodává v rolích po určitých metrážích. Můžete si vybrat také z několika různých výšek plotu.
Dříve prodávané drátěné ploty tvořily pouze dráty, takové pletivo už se dnes většinou neprodává. Ocelové dráty jsou běžně pozinkovány a často opatřeny i ochrannou vrstvou PVC. Díky tomu získá i obyčejné pletivo atraktivní vzhled. Díky plastové vrstvě může mít drátěný plot různé barvy, nejčastěji je to zelená, hnědá či antracitová. Barevné pletivo potom můžete použít k oplocení domu, zahrady, chaty, ale hodí se i jako plot kolem firemního prostoru. Vzhledem k měkké konstrukci budete k pletivu potřebovat sloupky, vzpěry a napínací drát. Stavba takového plotu není nijak zvlášť náročná, ale chce to čas a trochu preciznosti. Nechce se vám s plotem mořit? Nemáte čas a nechcete vzácné chvíle volna trávit stavbou oplocení? Přenechte montáž nám. Postavíme vám podle vašich přání drátěný plot na klíč.
Slíbili jsme vám rozdíl mezi pletivem a 3D plotem. Co tedy ten 3D plot? I ten je drátěný, rozdíl je v tom, že 3D plot je tvořen dráty silnějšího průřezu. Jsou uspořádány tak, že tvoří obdélníková oka. Zásadním rozdílem oproti pletivu je, že jednotlivé dráty jsou k sobě svařené. To znamená, že v místě, kde se potkávají dva dráty, je spoj pevný. Celý plot je díky tomu mnohem pevnější, nestočíte ho do role, ale prodává se po jednotlivých polích a na sloupky se jednoduše přišroubuje. Pro montáž plotu je třeba mít připravené sloupky ve vhodné vzdálenosti. Díky jednoduchému čistému designu bude 3D plot vypadat všude skvěle.