3D tisk: Proč jeho obliba tolik stoupá?

Zakázkový 3D tisk Brno

Ještě v polovině minulého století si lidé mohli nechat pouze zdá o technologii, jejíž název je 3D tisk. Zatímco v 90. letech 20. století se jednalo o technologii, kterou se zabývali hlavně nadšenci, dnes se postupně dostává do stále většího počtu odvětví, kde nachází využití. Je to prosté. Díky 3D tisku se od návrhu až k finálnímu produktu dostanete mnohem dříve.

Od univerzitních laboratoří po domácí kutily

Když 3D tisk začal, potýkal se s vysokou cenou, náročnou obsluhou a také jeho dostupnost byla celkem komplikovaná. Proto se 3D tiskárny vyskytovaly snad jen v univerzitních laboratořích a u těch, kteří neváhali obětovat čas i peníze této nové technologii. Doba pokročila a v současnosti si můžete nechat pomocí 3D tiskárny vytisknout prakticky cokoliv od součástky, která doma chybí domácímu kutilovi až po dočasné zubní náhrady ve stomatologii.

Zakázky z oblasti průmyslu, zdravotnictví, architektury

Snad v každém větším městě se nacházejí firmy, jež se technologií 3D tisku zabývají. A o zákazníky nemají nouzi. 3D tisk Brno realizuje zakázky z oblasti šperkařství, zábavy, reklamy i designu. Lidé jsou tvořiví a dávno zjistili výhody, které jim 3D tisk skýtá. Nyní má každý tu možnost si podle vlastního návrhu nechat vytisknout předmět. A to klidně jen prototyp v jednom kusu, a nebo jako sérii výrobků.

Výhodný 3D tisk

Zakázkový 3D tisk Brno nabízí výborný poměr cena/výkon. Přitom zákazníky často zajímá, jak velký či malý předmět si mohou touto technologií nechat vytisknout. Není problém zadat do výroby titěrnost o velikosti 1 x 1 mm stejně jako výrobek o délce jedné strany třeba 1 m. K tisku se používají různé plastové materiály podle toho, jaké vlastnosti má hotový produkt splňovat:

  • flexibilita a ohebnost,
  • zdravotní nezávadnost,
  • vysoké nároky na estetiku,
  • extra namáhané výtisky,
  • odolnost vůči povětrnostním vlivům,
  • chemická odolnost aj.

Hlavní výhodou 3D tisku je to, že nevytváří skoro žádný odpad. S materiálem hospodaří úsporně a oproti kovovým prototypům jsou ty plastové levnější.

Sdílet článek